بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان | موخوره و راههای درمان آن

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان آموده


عنوانموخوره و راههای درمان آن
نویسندهفاطمه حسنوند
دپارتماناوج شید
مدت زمان مطالعه5 دقیقه
تعداد کلمات1079 کلمه

 

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان | موخوره و راههای درمان آن

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان | موهایتان را به دقت بررسی کنید

موخوره و راههای درمان آن | از محصولات مطمئن استفاده کنید

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان | مراقبت از مو بعد از حمام

موخوره و راههای درمان آن | مراقبت از موها در کارهای روزمره

شکل 1 بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان

شکل 2 موخوره و راههای درمان آن

 

آموده مقاله جالبی برایتان آورده. تا انتها آن را بخوانید. دو شاخه شدن سر موها را موخوره میگویند. گاهی هم ساقه مو به دو قسمت تقسیم میشود. گاهی ممکن است با برخی روشها بتوانید به طور موقت از شر آن خلاص شوید. اما باز هم پس از مدتی موخوره نمایان میشود. موخوره معمولا ظاهر موها را زشت و نازیبا میکند. در این مقاله روشهای ساده و راحتی ارائه میشود تا بتوانید موخوره را درمان کنید. خوشبختانه روشهایی وجود دارد که میتوانید از موها محافظت کنید تا از بروز موخوره جلوگیری کنید. یا اگر موهای شما دچار موخوره شده آن را درمان کنید. با Amoode همراه باشید.

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان | موهایتان را به دقت بررسی کنید

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان برایتان از راههای درمان موخوره میگوید. موهای خود را به دقت بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به درمان دارند یا نه. اگر موهای شما خشک شده و یا وز وزی شده است به احتمال زیاد موخوره دارید. اما اگر انتهای موها دو شاخه شده است که حتما دچار این عارضه شده اید. گاهی ممکن است انتهای موها به رنگ سفید یا روشن دربیاید. این حالت هم نشانه موخوره است. اولین راه حل چیدن نوک موها است. یک قیچی مناسب بردارید . نوک موها را به اندازه 0.25 اینچ یا 0.64 سانتی متر بچینید. شکل 1 بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان را ببینید.

موخوره و راههای درمان آن

شکل 1 بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان

اگر آسیب موها خیلی بیشتر است به اندازه یک بند انگشت موها را بچینید. یعنی چیزی حدود 5 تا 6 سانتی متر . بسته به نوع موهایتان و میزان آسیب دیدگی موها باید هر 4 یا 5 هفته یکبار نوک موهایتان را بچینید. اگر نگران اندازه موهایتان هستید و دوست ندارید از بلندی آنها کم شود. میتوانید به صورت لایه لایه موهایتان را قیچی کنید تا کوتاه شدن آنها زیاد محسوس نباشد. فراموش نکنید اولویت اول با سلامت موهایتان است و نه اندازه آنها. این کار باعث میشود موخوره را برای همیشه درمان کنید و نه به صورت موقت. آیا با خدمات عالی بهترین آموزشگاه آرایشگری دراصفهان آشنا هستید؟

موخوره و راههای درمان آن | از محصولات مطمئن استفاده کنید

میتوانید از محصولات ترمیم کننده استفاده کنید. محصولاتی که به موهای شما اکسیژن رسانی کنند و مواد مغذی لازم را به آنها برسانند. یکی از کارهای مهمی که باید انجام دهید این است که زمانی که شامپو را به موهایتان میزنید. پوست سر و ریشه مو را به آرامی بمالید و ماساژ دهید. شامپو را به ساقه و نوک موها نزنید و اصلا نیازی نیست ساقه و نوک مو را با شامپو بشویید. همان مقدار کفی که از موها سرازیر میشود برای شستشوی ساقه و نوک مو کافی است. موخوره و راههای درمان آن را با Amoode بخوانید.

در هفته بیش 3 بار موها را نشوییید. حتی اگر موهای شما بیش از حد ضخیم یا بیش از حد باریک هستند. این تعداد باید کمتر هم بشود. اگر بیش از حد موها را بشویید چربی طبیعی موها از بین میرود. و باعث خشکی، وز وزی شدن و ایجاد موخوره میشود.  میتوانید بعد از شستشوی موها از نرم کننده استفاده کنید. البته استفاده از نرم کننده های شیمیایی به صورت موقت موخوره را از بین میبرد. و پس از مدتی مجدد عارضه برمیگردد و حتی ممکن است بدتر شود.

 

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان | مراقبت از مو بعد از حمام

آموده را برای زیبا و طبیعی بودن انتخاب کنید. بعد از شستشو موها را با یک حوله نرم و به آرامی خشک کنید. البته نباید به صورت کامل آنها را خشک کنید. اجازه دهید موها کمی رطوبت داشته باشند. بهتر است موها را با حوله ای نرم و خیلی به آرامی ماساژ دهید. آب موها را خیلی آرام با حوله بردارید. وقتی آب اضافی موها را گرفتید اجازه دهید موها در فضای طبیعی خشک شوند. تا جایی که میتوانید از سشوار و خشک کننده هایی که هوای داغ دارند استفاده نکنید. شکل 2 موخوره و راههای درمان آن را نشان میدهد.

مقاله موخوره و راههای درمان آن را تا انتها بخوانید. میتوانید بعد از خشک شدن موها از روغن نارگیل استفاده کنید. روغن نارگیل یکی از بهترین محصولات برای نرم نگهداشتن موها است. روغن نارگیل رطوبت طبیعی و کافی را به موها میدهد. کمی روغن نارگیل را روی دستها بزنید و به آرامی موها را بمالید. اجازه دهید 5 تا 10 دقیقه روی موها بماند و سپس با آب سر بشویید.

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان

شکل 2 موخوره و راههای درمان آن

موخوره و راههای درمان آن | مراقبت از موها در کارهای روزمره

استفاده از شانه مناسب برای برطرف کردن موخوره بسیار مهم است. از شانه یا برسی استفاده کنید که موهای شما را از ریشه نکند. بلکه فقط آنها را صاف کند. شانه ها و برس هایس چوبی بهترین گزینه هستند. دندانه های آنها باید باریک باشد و از شانه های فلزی تا حد ممکن استفاده نکنید. تا حد ممکن موهایتان را از گرما دور نگهدارید. گرما کراتین موها( پروتئین) را ضعیف میکند. مهمترین عامل بروز موخوره گرما است. اگر مجبور هستید از سشوار استفاده کنید. مراقب باشید گرمای آن کم باشد. باد آن در یک حالت متعادل باشد. یعنی کم و زیاد نکنید. و از فاصله مناسب سشوار را بگیرید. تا جایی که میتوانید دیر به دیر از سشوار استفاده کنید. ترجیحا ماهی یک یا دو بار. بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهان را برای زیبا شدن انتخاب کنید. Amoode برایتان پیشنهادات خوبی دارد.

اگر قصد شنا کردن در استخر یا دریا را دارید. حتما نکات لازم را رعایت کنید. موها را روغن بزنید. یا از کلاه شنا استفاده کنید. حتی میتوانید از مواد ضد آفتاب برای موها استفاده کنید. تا جایی که میتوانید موها را رنگ یا دکلره نکنید. هر محصول شیمیایی میتواند در این دوران به موهای شما آسیب بزند. اگر هم موهای شما رنگ شده است و مجبورید مجدد آن را رنگ کنید. سعی کنید هنگام رنگ زدن ریشه موها را درگیر نکنید. موخوره و راههای درمان آن را از آموده بخواهید.

سوالات متداول

آیا با این روشها موخوره از بین میرود؟

بله البته. اما همیشه و پس از آن باید از موهایتان مراقبت کنید تا عارضه برنگردد.

آیا موخوره میتواند دلایل عصبی داشته باشد؟

معمولا موخوره به دلایل فیزیکی به وجود می آید. اما احتمال دلایل عصبی هم ممکن است داشته باشد.

آیا موخوره را میتوان با سرکه سیب درمان کرد؟

سرکه سیب به همراه دیگر اقدامات میتواند باعث از بین بردن موخوره شود. اما به تنهایی احتمال درمان بسیار کم است.

بهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهانبهترین آموزشگاه آرایشگری دراصفهان

amoodeآمودهآموزشبهترین آموزشگاه آرایشگری در اصفهانبهترین آموزشگاه آرایشگری دراصفهانبهترین آموزشگاه خدمات موخدمات آرایشی آمودهخدمات مو دراصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *